Niezwykłe atrakcje turystyczne w USA

Nie od dziś wiadomo, że Stany Zjednoczone Ameryki są jednym z najbardziej fascynujących i intrygujących krajów na świecie. Co roku ten kraj odwiedza mnóstwo turystów z całego świata – nie tylko w celu jego zwiedzania, ale by dotrzeć do miejsc, których nie zobaczą w żadnych innych państwach. Poniżej postaramy się przedstawić, najciekawsze miejsca,z których słyną Stany Zjednoczone, a także podpowiemy co warto zobaczyć, aby ta wycieczka, była tą niezapomnianą.

Demografia

Na początek kilka słów o demografii tego państwa. Stany Zjednoczone Ameryki to kraj położony w Ameryce Północnej, który graniczy z Kanadą i Meksykiem. USA jest podzielone na 50 odrębnych stanów. To stolica światowych grup elitarnych, coraz bardziej powszechnego konsumpcjonizmu oraz ojczyzna muzyki rock&roll i jazzu. To właśnie tu w Ameryce odbywają się największe wydarzenia i festiwale i tu także rodzą się prawdziwe gwiazdy. Warto też dodać, że występuje tutaj prawdziwe bogactwo przyrodnicze, a mowa oczywiście o najpiękniejszych parkach narodowych na świecie czy imponujących plażach

chociażby w Miami. USA jest państwem obejmującym tak duży obszar, że zapewne nie starczyłoby nam życia, by poznać jego wszystkie atrakcje. Dobrą wiadomością dla naszych rodaków jest fakt, że już od 11 listopada możemy udać się do USA bez posiadania wizy.

Parki Narodowe

Jak już wspominaliśmy powyżej, nie możemy pominąć, jednej z najciekawszych atrakcji USA, jaką są najpiękniejsze parki narodowe

Są one jednymi z największych bogactw całej Ameryki Północnej. Łącznie znajduje się tam 59 parków krajobrazowych, które są uznawane za dziedzictwo narodowe. Większość jest utrzymana w absolutnej czystości a dodatkowo zaplanowana w taki sposób, aby pomieścić tłumy turystów bez szkody dla natury. Przed każdą wizytą, należy przygotować się na bardzo wysokie ceny biletów wstępu. Najstarszym parkiem na terenie USA (jak i na świecie) jest Park Narodowy Yellowstone. Dzięki dobremu ukształtowaniu terenu tworzy on największe skupisko zjawisk geotermalnych na świecie. Bowiem na jego terenie znajdują się słynne gejzery, o wielu barwach, gorące źródła, wulkany błotne oraz wodospady. Charakterystycznym elementem w scenerii tego parku jest malownicze wysokogórskie jezioro Yellowstone, o średniej głębokości 42 m. Jezioro to, jest drugim najwyżej położonym słodkowodnym jeziorem na Ziemi. Nie możemy także pominąć Parku Narodowego Wielkiego Kanionu, który jest uznawany, za jeden z najbardziej spektakularnych cudów USA. Wielki Kanion ma aż 446 km długości, do 29 km szerokości i jest widoczny również z kosmosu! Mieniące się kolorowe warstwy geologiczne, odbiły swoje piętno na przestrzeni milionów lat w historii naszej ziemi. Dla większości turystów najciekawszy jest rdzawy krajobraz z Południowej Krawędzi. Fantastycznie prezentuje się również Park Narodowy Bryce Canyon. Krajobraz tego miejsca wypełniają smukłe skały o fantazyjnych kształtach i pięknie mieniących się kolorach, wapienne iglice oraz naturalne okna. Z każdego miejsca w parku roztacza się zapierający dech w piersiach widok. Wśród krajobrazowych cudów warto wymienić także Park Narodowy Saguaro, na przedmieściach miasta Tucson, Park Narodowy Zion oraz Park Narodowy Yosemite.

Wschodnie Wybrzeże to serce największych metropolii Stanów Zjednoczonych. Jest nieco mniej popularne turystycznie od Zachodniego Wybrzeża,ale za to kryje wiele niezwykłych miejsc i tętniących życiem metropolii. Jeżeli planujesz trasę do USA, to nie możesz pominąć zwiedzenia stolicy, czyli Nowego Jorku. Poniżej przedstawiamy plan co warto zwiedzić w stolicy tego kraju.

Podczas pierwszego dnia naszej wycieczki, Nowy Jork najlepiej polecam zwiedzać pieszo, a dopiero w następnych dniach wsiąść w metro. To pozwoli nam okiełznać miasto i w bardzo szybki sposób zdobyć orientację. Po Manhattanie bardzo łatwo się poruszać ze względu na łatwy rozkład ulic. Wszystkie poniższe punkty wycieczki znajdują się bardzo blisko siebie.

Wschodnie wybrzeże

Pierwszy najważniejszym miejscem i sercem stolicy jest Statua Wolności

Aby przepłynąć tuż u jej stóp dobrze jest skorzystać z darmowego promu Ferry Staten Island ze stacji Whitehall na wyspę Staten Island . Prom płynie co 15 lub 30 minut, a rejs trwa ok. 15 minut. Widok na cały Manhattan z perspektywy oceanu jest niesamowity, a przy okazji tylko z tego miejsca, możemy zobaczyć z bliska symbol NYC – Statuę Wolności, która mierzy 46 metrów wysokości. Ciekawostką jest fakt, że że talia statuy ma obwód 10 metrów, a jej palec wskazujący to aż 2,44 metra. Niebywałe.

Byk na Wall Street i nowojorska giełda

Wysiadając z promu na granicy Dolnego Manhattanu mamy kilka kroków do najdłuższej ulicy Nowego Jorku, czyli Broadway’u. Na samym początku znajduje się słynny byk, który jest bardzo oblegany przez turystów oraz giełda nowojorska, która mimo ciągłych kryzysów, wciąż stanowi centrum światowej gospodarki.

Podczas drugiego dnia należy uwzględnić w naszej trasie zwiedzenie World Trade Center

Cały Nowy Jork mknie w chaosie w tym miejscu, natomiast przy muzeum wzniesionym ku pamięci ofiar ataku z 11. września 2001 roku, panuje milczenie. Ogromny zbiornik, który powstał w miejscu zniszczonego wieżowca, otoczony jest kaskadami spadającej wody pośród nazwisk ofiar zamachu

Ciekawą atrakcją jest także symboliczny nowojorski drapacz chmur- Empire State Building który przez 40 lat był najwyższym budynkiem na świecie. Wieżowiec oddano do użytku w 1931 roku i wybudowano go bardzo szybko. Co tydzień powstawało aż 4,5 piętra. Uważany jest za arcydzieło stylu art deco. Turyści, którzy lubią podniebne podróże mogą wjechać na górę budynku, by podziwiać panoramę Manhattanu.

PagesT